Наукові здобутки магістрів кафедри обчислювальної математики та математичної кібернетики факультету прикладної математики

Прямі ефіри з представниками IT-компаній в Instagram факультету прикладної математики
08.05.2020
Факультет вітає Олександра Олександровича Кузенкова з отриманням вченого звання доцента
28.05.2020
Показати всі

Наукові здобутки магістрів кафедри обчислювальної математики та математичної кібернетики факультету прикладної математики

«Дух, наука, думка воля –
Не уступлять пітьмі поля… »
І. Франко

Педагогічний і науковий досвід кожного досвідченого викладача закладу вищої освіти свідчить: дуже непросто здійснити теоретичні дослідження та отримати нову істину в науці, і саме ця робота є прикладом складності і непередбачуваності життя. Та, попри все, життєдайний струмок науки завжди залишався неперервним і незнищенним, бо саме з нею пов’язані сподівання на краще життя, інтелектуальний та культурний розвиток людини та її самоствердження в суспільстві.

Математика, яка дозволяє розвинути фундаментальні істини і пізнати світ, відіграє визначну роль у житті, а тому  значення залучення нового покоління до цього процесу важко переоцінити. Особливо це непросто сьогодні, коли  молода людина  надзвичайно прагматична, захоплена комп’ютерними технологіями, швидким пошуком професійного і фінансового успіху. Робота ця потребує наявності  значного  наукового авторитету, здатного на складний і тривалий процес формування у студента низки важливих професійних якостей:  зацікавленості  проблемою,  допитливості, небайдужості, об’єктивності і точності в дослідницькій роботі.

Такі викладачі працюють на кафедрі обчислювальної математики та математичної кібернетики факультету прикладної математики. Одна з них професорка  Людмила Гарт – провідний науковець і професіонал своєї справи. Вона екстравагантна і стильна, впевнена в собі і виважена в кожному слові,  ділова  і сучасна, вимоглива і рішуча; саме такі корифеї привертають увагу талановитих молодих науковців з серйозними намірами.  Під її керівництвом студентка групи ПМ-19м-1 Лобанцева Наталія посіла друге переможне місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузі знань «Математика та статистика. Прикладна математика». В своїй роботі  «Обчислювальні схеми розв’язання задачі Діріхле для еліптичного рівняння з мішаними похідними»  Наталія  повністю впоралася з поставленими задачами: алгоритмізацією явних ітераційних сіткових схем для еліптичних рівнянь, розробкою нового програмного  продукту, дослідженням зазначених схем на збіжність та проведенням якісного порівняльного аналізу отриманих результатів.

Конкурс  відбувся  у Львівському національному університеті імені Івана Франка – установі високого академічного рівня та статусу, де при загальній кількості 44  учасника, перше місце у конкурсі посів студент саме цього навчального закладу. Це є свідченням непересічності і вагомості перемоги, здобутої нашою студенткою. Величезну роль зіграли професійні та вольові якості Лобанцевої Наталії, яка є в міру амбітною і відповідальною, відзначається пунктуальністю, вчиться сумлінно та глибоко усвідомлює роль фундаментальної підготовки для своєї фахової компетентності.

На конкурс була представлена робота «Про екстремальну задачу ідентифікації властивостей сегнетоелектриків» студентки групи ПС-19м-1  Косенко Єлизавети, яка відзначена грамотою «За вагомі здобутки».  Дослідження виконане під керівництвом Алли Шевельової –  професорки кафедри обчислювальної математики та математичної кібернетики. Серед дванадцяти робіт, відзначених у цій номінації, Єлизавета посідає поважне третє місце, для досягнення  якого їй довелось проявити неабияку компетентність, старанність  і наполегливість. Запорукою цього успіху стала  постановка актуальної задачі з глибоким теоретичним і практичним змістом Шевельовою Аллою Євгенівною. Ця  робота  зацікавила студентку, вона працювала багато і натхненно, а тому отримала вагомі результати та професійну насолоду від пізнання істини.

Кафедра вітає учасників конкурсу, бажає їм творчої наснаги, професійного зростання та чекає нових результатів у науковій роботі. Слід зауважити, що ці успіхи були закономірними, адже усталена стратегія кафедри  – збереження і розвиток  науково-педагогічного потенціалу. Сьогодні  викладачі кафедри, серед яких шість докторів наук мають високий методичний та науковий рівень, а їх кваліфікація забезпечує досконалий освітній процес. Участь та перемога в конкурсах студентських робіт є важливою складовою системи фахової підготовки майбутніх спеціалістів. Навчальний процес вирізняється грунтовною теоретичною підготовкою, вимогливістю викладачів та  вивченням сучасного програмування з орієнтацією на потреби роботодавців. Такий темпоритм дозволяє тримати високу планку професіоналізму і готувати фахівців для цікавої роботи з фінансовою впевненістю у майбутньому.

 

Валентина Турчина, завідувачка кафедри ОМ та МК;
Віктор Волошко, доцент кафедри ОМ та МК

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

4 × два =