Міжнародна діяльність факультету прикладної математики

Міжнародна мобільність студентів та викладачів факультету прикладної математики здійснюється у відповідності до положень Болонської декларації та Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України. Виконуються Програми академічних обмінів «Еразмус+» та «Мевлана». Останні роки налагоджуються та поглиблюються зв’язки факультету з закордонними університетами в рамках реалізації договорів, підписаних ДНУ з такими навчальними закладами, як:
  • Університет м. Мен (м. Ле-Ман, Франція),
  • Університет Аристотеля (м. Салоніки, Греція),
  • Університет Деусто (м. Більбао, Іспанія),
  • Середньо-Східний технічний університет (м. Анкара, Туреччина),
  • Караманський університет ім. Мехметбея (Туреччина),
  • Університет Кобленц-Ландау (Німеччина).
Міжнародна діяльністьUniversity-of-Koblenz-Landau2

З 2011 року у рамках Угоди про партнерство і співпрацю між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом м. Мен (м. Ле-Ман, Франція) на факультеті прикладної математики реалізується Програма мобільності та отримання двох дипломів: диплому магістратури Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та диплому магістратури Університету м. Мен (Франція). Студенти навчаються у магістратурі на факультеті прикладної математики ДНУ і факультеті наук і технологій Університету м. Мен. З 2012 р. у рамках Угоди про партнерство була відкрита програма обміну професорсько-викладацького складу.

Протягом роботи програми у 2011-2019 роках у ній взяли участь 23 студенти. За результатами навчання вони демонстрували конкурентні успіхи та посідали чільні місця серед усіх студентів групи (серед яких переважну більшість становлять громадяни Франції), не зважаючи на природні труднощі навчання іноземною мовою і адаптацію до французької системи освіти. Переважна більшість студентів спромагається одержувати стипендії з різних джерел фінансування (стипендії уряду Франції, регіону Долина Луари, фінансову допомогу Університету м. Мен тощо). Випускники працевлаштовані у IT-секторі країн Європейського Союзу.

У 2019 році студент факультету прикладної математики Сіряк Андрій виграв конкурсний відбір (при конкурсі – 1 місце на Україну) на навчання протягом семестру в Університеті Аристотеля (м. Салоніки, Греція).

Студенти, аспіранти та співробітники факультету регулярно відвідують міжнародні наукові конференції, презентації, зустрічі з іноземними делегаціями. У листопаді 2017 року професор кафедри обчислювальної математики та математичної кібернетики, д. ф-м. н. Шевельова А.Є. пройшла стажування в Університеті Блеза Паскаля (Клермонт-Ферран, Франція). У липні 2019 р. доцент кафедри математичного забезпечення ЕОМ, к.т.н. Сидорова М.Г. пройшла навчання у Eastern European Machine Learning Summer School (м. Бухарест, Румунія).

Факультет прикладної математики приймає активну участь у організації та проведенні «Днів кар’єри ЄС» за участі Представництва ЄС в Україні та керівництва ДНУ на базі Інформаційного центру ЄС у м. Дніпро. Випускники факультету працюють та навчаються за кордоном у таких країнах, як Франція, Італія, Німеччина, Естонія, Великобританія, США та ін.