Обговорюємо процес проходження акредитації освітніх програм за нових умов

Дипломи магістрів ДНУ отримано, чекаємо на захист в університеті дю Мен
03.02.2020
Презентація програми стажування для С++/С# Developers від компанії Apriorit на факультеті прикладної математики
10.02.2020
Показати всі

Обговорюємо процес проходження акредитації освітніх програм за нових умов

5 лютого на факультеті прикладної математики на виконання рішення ректорату було проведено методичне заняття для викладачів та студентів факультету, на якому обговорювались питання організації освітнього процесу, забезпечення якості освіти, проходження процедури акредитації освітніх програм. До участі у проведенні заняття було запрошено завідувача навчально-методичного відділу університету Аліну Миколаївну Дворецьку.

Розпочинаючи засідання голова методичної ради факультету прикладної математики доцент Ольга Михайлівна Притоманова наголосила, що зараз питанням забезпечення якості вищої освіту у державі приділяється велика увага. На потребу часу в університеті створено раду з питань якості освіти, а на кожному факультеті – бюро забезпечення якості вищої освіти. Цікаво, що до участі у контролі якості освіти зараз залучаються й студенти. Участь студентів в оцінюванні дотримання стандартів студентоцентрованого навчання є цілком європейською практикою.

Під час свого виступу завідувач навчально-методичного відділу Аліна Миколаївна розповіла присутнім про оновлення інформаційних розділів на сайті університету, про положення ДНУ, які регламентують діяльність підрозділів та освітній процес в цілому.

Цікавою для викладачів та студентів факультету прикладної математики стала розмова про особливості організації сучасного процесу акредитації. Зараз під час акредитації оцінюються такі основні аспекти освітньої програми, як цілі і структура програми; зарахування, навчання та оцінювання студентів; управління та організація навчального процесу; кадрове, матеріальне, фінансове, науково-методичне забезпечення; наявність внутрішньої системи забезпечення якості; дотримання доброчесності та прозорості на всіх етапах реалізації програми.

Аліна Миколаївна, користуючись сайтом ДНУ, продемонструвала приклади оформлення відомостей про самооцінювання освітніх програм, які вже проходили процедуру акредитації у ДНУ, навела результати експертного оцінювання кожної зі справ за відповідними критеріями. Зараз вся інформація повинна бути оприлюднена на офіційному сайті закладу вищої освіти.

Вона наголосила, що зараз для вдалого проходження процедури акредитації треба розпочинати роботу по модернізації освітніх програм із залученням практиків та роботодавців, а також студентів.

Нові підходи до акредитації освітніх програм спричинили жваве обговорення і дискусію. Зокрема, викладачів факультету цікавили такі питання, чи існують єдині вимоги до силабуса й індивідуальної траєкторії навчання студентів,  чи включатиме процедура акредитації освітніх програм перевірку рівня знань студентів (ККР),  що необхідно враховувати при модернізації освітніх програм, як можна підтвердити свою участь у консультуванні підприємств, чи існує в університеті правова база для запровадження дуальної освіти.  На всі запитання Аліна Миколаївна надала вичерпні відповіді.

Насамкінець свого виступу вона підкреслила необхідність таких зустрічей та подякувала співробітникам факультету прикладної математики за цікаві запитання, небайдужість і готовність до якісних змін.

 

Завідувач кафедри комп’ютерних технологій

Наталія Гук

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

5 × 1 =