Відповіді до пробного тестування в форматі ЗНО від 15.12.2019 р.
21.12.2019
Обговорюємо процес проходження акредитації освітніх програм за нових умов
10.02.2020
Показати всі

Дипломи магістрів ДНУ отримано, чекаємо на захист в університеті дю Мен

Магістерська програма  двох дипломів з університетом дю Мен м. Ле Ман (Франція) працює на факультеті прикладної математики Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара вже більше десяти років.

Завдяки цій програмі перед нашими студентами відкривається можливість одержати два дипломи: український та французький, що визнані в усіх країнах Європейського Союзу.

У цьому році студенти спеціальності 113 – Прикладна математика,  освітня програма «Інформатика» Павло Андріяш та Олександр Хохлов, які  навчалися за цією програмою, вже отримали дипломи магістрів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Оскільки програма навчання у французькому університеті триває повних два роки, то попереду у хлопців ще один семестр навчання у французькому університеті, і влітку вони будуть захищати магістерські дисертації в університеті дю Мен.

Слід зазначити, що програми підготовки магістрів між факультетом прикладної математики ДНУ та факультетом наук та технологій університету дю Мен добре узгоджені. Дисципліни, які вивчаються у французькому університеті перезаліковуються у ДНУ. Більшість часу наші студенти перебувають у Франції, де вони навчаються, спілкуються та мають змогу подорожувати Європою. Рідну ʺальма-матерʺ в Україні вони відвідують двічі на рік для складання іспитів та заліків з дисциплін, які не викладаються в університеті дю Мен.

Суттєвою особливістю навчання у Франції є те, що для отримання диплома магістра студенту обов’язково необхідно пройти досить тривале стажування на реальному підприємстві з метою підтвердження магістерського рівня освіти. Вже на першому році навчання у магістратурі треба самостійно працевлаштуватися. Таке завдання не є простим в умовах жорсткої конкуренції  та безробіття у Франції.  Університет ніяких направлень на практику не дає, хоча договір укладається саме між університетом та компанією.

Але наші хлопці самостійно знайшли цікаву роботу за фахом.

Олександр Хохлов проходить стажування у науково-дослідної лабораторії систем штучного інтелекту при університеті дю Мен, дослідження якої фінансуються державою. У своєї дипломної роботі Олександр розробив методику розпізнавання контексту повідомлень у соціальних мережах, за допомогою якої існує можливість виявляти повідомлення, що носять, наприклад,  екстремістський характер. Запропоновані нашим магістром методи розв’язання задачі знайшли визнання серед французьких вчених. Олександр настільки зацікавився науковими дослідженнями, що планує продовжити навчання на третьому науковому рівні та здобути ступінь доктора філософії у галузі систем штучного інтелекту та машинного навчання (Machine Learning).

Павло Андріяш працює у компанії Quest Industrie Creative, яка займається  розробкою спеціалізованого програмного забезпечення для мобільних пристроїв путівників. Тому темою дипломної роботи Павла була розробка Android-додатку доповненої аудіо реальності для ознайомлення з історією міста Ле Ман.

Цікавим є те, що магістерські освітні програми у Франції приділяють особливу увагу розвитку навичок комунікації та командної роботи, так званих “Soft Skills”. Тому при розробці програмного забезпечення Павлу було необхідно спільно попрацювати з французькими студентами істориками, філософами і навіть акустиками.

Викладачі кафедри комп’ютерних технологій пишаються своїми студентами, які гідно представляють українську систему освіти у європейської країні.

Бажаємо Олександру Хохлову та Павлу Андріяшу завершити навчання та  успішно захистити магістерські дисертації в університеті дю Мен!

Завідувач кафедри комп’ютерних технологій

Наталія Гук

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

19 − 9 =