Українська команда зайняла перше місце у світі у змаганнях з інформаційної безпеки (CTF) за версією ctftime.org

ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА ПІД ЧАС НАВЧАННЯ — ЗАПОРУКА СТРІМКОЇ КАР’ЄРИ У IT-ГАЛУЗІ
26.01.2017
Профорієнтаційна робота ФПМ
06.02.2017
Показати всі

Українська команда зайняла перше місце у світі у змаганнях з інформаційної безпеки (CTF) за версією ctftime.org

[vc_row equal_height=»yes» content_placement=»middle»][vc_column width=»1/2″][vc_column_text css_animation=»left-to-right»]

Українська команда DefCon-UA (dcua) зайняла перше місце у світі у змаганнях CTF за версією ctftime.org (https://ctftime.org/#rating_2016, https://ctftime.org/team/762) серед більш ніж 12 тисяч команд. Команда створена на базі КПІ. Серед її членів є і студент ДНУ.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=»1/2″]

213

[/vc_column][/vc_row]

[vc_row equal_height=»yes» content_placement=»middle»][vc_column width=»1/2″]

Команду dcua створено в 2012 році на базі Фізико-технічного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського. Її тренером і лідером є науковий співробітник КПІ Микола Ільїн. До складу команди входять також аспірант Фізико-технічного інституту при КПІ Костянтин Ільїн, студент 5 курсу ФТІ Віктор Ситник, випускник ФТІ Микола Овчарук, студент ДНУ ім. Гончара Влад Бабкін, випускник Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації КПІ Андрій Данилюк, та інші, загалом 43 чоловіка.

[/vc_column][vc_column width=»1/2″]

ilin

[/vc_column][/vc_row]

Протягом 2016 року у світі відбулося більше 60 змагань у цій сфері. За сумарним рейтингом команда dcua вийшла на 1 місце в світі. Ці змагання можуть проводитися як в очній формі, так і он-лайн.

Найчастіше змагання проводяться в одному з трьох форматів:

1) Jeopardy-style, у якому гравці повинні дати відповідь на декілька завдань

2)Attack-defense, у якому кожна команда отримує свій сервер (або частину мережі), та мають підтримувати її у активному стані, захищати від атак, та атакувати аналогічні системи суперників.

3)Змішаний формат – певна комбінація попередніх двох, або щось цілком оригінальне.

Відповіддю на завдання є певне підтвердження успішної атаки. Це підтвердження зазвичай має форму певного рядку з випадкових символів, яка стає доступною у разі, власно, успішної атаки. Цей рядок і зветься «прапором», він і дав назву цьому виду змагань (Capture the flag).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *