Українська команда зайняла перше місце у світі у змаганнях з інформаційної безпеки (CTF) за версією ctftime.org

ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА ПІД ЧАС НАВЧАННЯ — ЗАПОРУКА СТРІМКОЇ КАР’ЄРИ У IT-ГАЛУЗІ
26.01.2017
Профорієнтаційна робота ФПМ
06.02.2017
Показати всі

Українська команда зайняла перше місце у світі у змаганнях з інформаційної безпеки (CTF) за версією ctftime.org

Українська команда DefCon-UA (dcua) зайняла перше місце у світі у змаганнях CTF за версією ctftime.org (https://ctftime.org/#rating_2016, https://ctftime.org/team/762) серед більш ніж 12 тисяч команд. Команда створена на базі КПІ. Серед її членів є і студент ДНУ.

213

Команду dcua створено в 2012 році на базі Фізико-технічного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського. Її тренером і лідером є науковий співробітник КПІ Микола Ільїн. До складу команди входять також аспірант Фізико-технічного інституту при КПІ Костянтин Ільїн, студент 5 курсу ФТІ Віктор Ситник, випускник ФТІ Микола Овчарук, студент ДНУ ім. Гончара Влад Бабкін, випускник Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації КПІ Андрій Данилюк, та інші, загалом 43 чоловіка.

ilin

Протягом 2016 року у світі відбулося більше 60 змагань у цій сфері. За сумарним рейтингом команда dcua вийшла на 1 місце в світі. Ці змагання можуть проводитися як в очній формі, так і он-лайн.

Найчастіше змагання проводяться в одному з трьох форматів:

1) Jeopardy-style, у якому гравці повинні дати відповідь на декілька завдань

2)Attack-defense, у якому кожна команда отримує свій сервер (або частину мережі), та мають підтримувати її у активному стані, захищати від атак, та атакувати аналогічні системи суперників.

3)Змішаний формат – певна комбінація попередніх двох, або щось цілком оригінальне.

Відповіддю на завдання є певне підтвердження успішної атаки. Це підтвердження зазвичай має форму певного рядку з випадкових символів, яка стає доступною у разі, власно, успішної атаки. Цей рядок і зветься «прапором», він і дав назву цьому виду змагань (Capture the flag).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

пять × четыре =