Перемога у II турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із напрямку «Інформатика і кібернетика»

Відповіді до завдань пробного тестування в форматі ЗНО від 24.04.2021 р.
24.04.2021
Вітаємо Невкритого Івана з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських робіт за спеціальністю «Комп’ютерні науки»!
28.04.2021
Показати всі

Перемога у II турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із напрямку «Інформатика і кібернетика»

23 квітня 2021 року Іван Долотов, магістрант освітньої програми Інформатика спеціальності 113 Прикладна математика,  отримав диплом III ступеня у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт. Він захистив роботу на тему «Аналіз структури сайту за допомогою web-графа», яку виконав під керівництвом завідувача кафедри комп’ютерних технологій, доктора фізико-математичних наук, професора Наталії Гук.

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 1457 від 24.11.2020 р.  «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 н.р.»  базовим навчальним закладом з проведення II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із напрямку «Інформатика і кібернетика» призначено Вінницький національний технічний університет.

Цього року у Конкурсі з напрямку «Інформатика і Кібернетика» брав участь 81 молодий науковець з більше ніж 30 закладів вищої освіти України. Учасники конкурсу представляли потужні класичні університети, політехніки, спеціалізовані заклади освіти з Києва, Львова, Харкова, Дніпра, Запоріжжя, Сум, Ужгорода, Вінниці, Чернівців, Черкас, Житомира, Кременчука, Луцька, Полтави,Тернополя, Херсону, Краматорську.

Після першого етапу Конкурсу – рецензування, членами галузевої конкурсної комісії і експертами було відібрано 21 кращу роботу. Авторів цих робіт запрошено на підсумкову науково-практичну конференцію. Цього року наукова конференція, на який відбувався захист робіт, проходила у дистанційному форматі з використанням платформи Google Meet.

Роботу Івана було присвячено аналізу структури web-сайтів. Відомо, що сьогодні web-ресурси стають ефективним інформаційним інструментом для просування компаній на ринку та відіграють важливу роль у розвитку бізнесу, а якісно побудована структура web-ресурсу впливає на зручність  використання сайту відвідувачами. Також грамотно побудована структура забезпечує швидку індексацію ресурсу пошуковими машинами. Тому розробка підходів до виконання такого аналізу, створення математичних моделей та методів дослідження web-ресурсів є актуальною задачею.

Іван застосував складний математичний апарат дискретної математики та теорії оптимізації до розв’язання прикладної задачі, розробив відповідне програмне забезпечення. Доповідь Івана викликала жваве обговорення членами журі та учасниками конференції.

Побажаємо нашому молодому науковцю подальших успіхів та нових перемог!

1 Comment

  1. Зайцева Тетяна:

    Вітаємо! Успіхів!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

15 + два =