Участь в студентській олімпіаді ACM ICPC допомагає знайти роботу в Google, Facebook, Microsoft

Студентки факультету прикладної математики здобули «золото» та «срібло» на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт із спеціальності «інженерія програмного забезпечення»
12.04.2018
Відповіді до пробного тестування в форматі ЗНО від 21.04.2018
22.04.2018
Показати всі

Участь в студентській олімпіаді ACM ICPC допомагає знайти роботу в Google, Facebook, Microsoft

21 квітня в Дніпровському національному університеті ім. Олеся Гончара відбудеться Перший Всеукраїнської етап студентської олімпіади, яка проводиться згідно правил ACM ICPC. Напередодні події IT Dnipro Community вирішили дізнатися особливості проведення ACM ICPC 2018 у кандидата фізико-математичних наук, доцента факультету прикладної математики ДНУ, заслуженого працівника освіти України Олександра Леонідовича Хижи.

Олександр Леонідович, трохи історії, що таке “ACM ICPC” і як до нас прийшла?

ACM ICPC – це Міжнародна командна студентська олімпіада з програмування (International Collegiate Programming Contest) під егідою ACM (Association for Computing Machinery). Олімпіада бере початок з 1970 року в США, коли університет Техасу «A & M» проводив «First Annual Texas Collegiate Programming Championship». Свій нинішній вигляд Олімпіада придбала з 1977 року.

Цікавою особливістю олімпіади є те, що кожна олімпіадна команда складається строго з чотирьох осіб (три студента і тренер), а отримує в своє розпорядження всього один (!) комп’ютер, мається на увазі випробування не тільки знань і волі до перемоги, але і командного духу.

Чим олімпіада ACM ICPC відрізняється від інших олімпіад, що проводяться в Україні?

Головна відмінність полягає в тому, що це єдина міжнародна студентська олімпіада з програмування в Україні, яка є офіційно Всеукраїнською студентською олімпіадою. Інших таких олімпіад з програмування немає. Без перебільшення, це головне змагання з програмування не тільки в Україні, а й в усьому світі! Фінал України – це ½ Фіналу першості світу ACM ICPC і в нагороду за старання переможець їде на світовий фінал.

У 2014 році в головному світовому турнірі взяли участь 150 команд з України, в 2015-му їх уже було 200, в 2016-м – 240. У 2017 кількість українських команд досягло 265, а ось в 2018 році на сайті Всеукраїнської олімпіади для участі зареєструвалося більше 400 команд. При цьому загальне число бажаючих спробувати свої сили в спортивному програмуванні в усьому світі зростає на 10-20% щорiк.

Яку мову програмування використовують учасники?

На Всеукраїнських етапах дозволено використовувати, як основні, мови C, C ++, Java. Додатковими мовами вважаються Python, Free Pascal і C #. У фіналі світової першості 2017 року можна було використовувати мови C ++, Java і Python. Окремого зауваження заслуговує той спосіб, яким учасники Олімпіади використовують мови.

Цей спосіб далекий від стандартів IT-індустрії: адже код пишеться, як правило, для разового використання, що не передбачає довготривалу підтримку. Тим не менш, студенти-Олімпіадники знаходять своє місце в IT-індустрії завдяки розвиненим навичкам швидкого прийняття рішень і глибокої ерудиції в концептуальних питаннях алгоритмів і структур даних.

Правила Олімпіади не накладають обмежень на середовища програмування, тільки на компілятори. Таким чином, учасники пишуть програми у всіх середовищах, до яких звикли і які забезпечують організатори Олімпіади на робочих місцях: Visual Studio, Eclipse, CodeBlocks, JetBrains і т.д., багато пишуть код просто в текстових редакторах.

Хто бере участь у студентській олімпіаді і як виглядають етапи змагань?

Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара – це базовий вищий навчальний заклад з проведення ACM ICPC в Дніпропетровській області і в Центральному регіоні України. Він включає включає в себе Полтавську, Черкаську, Кіровоградську та Дніпропетровську області.

У Першому етапі (21 квітня) ДНУ прийме команди вузів Дніпра і області, що успішно пройшли реєстрацію на міжнародному сайті ACM ICPC.

Як правило, це команди Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Дніпровського національного університету залізничного транспорту імені академіка Лазаряна, Національного гірничого університету, Національної металургійної академії, Університету митної справи та фінансів, Дніпровського технічного університету.

Крім студентів університетів України в ACM ICPC беруть участь команди шкіл і коледжів. У Дніпропетровській області це, як правило, Ліцей інформаційних технологій при ДНУ, Дніпропетровський обласний ліцей фізико-математичного профілю, Ракетно-космічний коледж. В цілому, це близько 50 студентських і 10 команд шкіл і коледжів.

У Другому етапі (14-16 вересня) в ДНУ приїдуть переможці обласних етапів. Це 40 команд студентів, а також 10 команд шкіл і коледжів. Обмежень за віком або курсу учасників – немає, аби вони були учнями відповідних навчальних закладів.

 

У чому профіт для студентів і що отримує переможець?

У провідних світових IT-компаніях працюють переможці (і навіть учасники) олімпіад з програмування. У компаніях, подібних Google, Facebook, Microsoft, IBM, Amazon, співбесіду при прийомі на роботу – фактично олімпіадний квест.
Студенти – учасники ACM ICPC назавжди вписують себе в спеціальні міжнародні бази даних, чим підвищують свій майбутній рейтинг кандидатів на роботу в IT-компаніях.

Головний профіт для студента – отримані знання. Сучасні олімпіади з програмування вимагають знання сучасних алгоритмів і структур даних. Як правило, нові знання потрапляють в олімпіади зі свіжих наукових статей. Таким чином, студенти – вирішувачі завдань, мають знання найостанніших новинок в галузі академічного програмування.

Зазначу, переможці Олімпіади отримують сертифікати міжнародного зразка та призи. Нерідко призами за 1 місце є комп’ютери чи інші цінні подарунки.

Що значить Олімпіада для міста? І як Ви думаєте, влада міста активно беруть участь в розвитку IT Дніпра? Особливо молодих фахівців або студентів?

Спонсорами ACM ICPC були компанії Apple, AT & T і Microsoft, IBM. Міжнародна олімпіада з програмування для Дніпра – це черговий шанс заявити всьому світу: Дніпро – це великий світовий центр IT! Адже в 2018 роцi перемоги в міжнародних олімпіадах з програмування – це ознаки IT-цивілізації.

Підтримку ACM ICPC надають міська влада, окремі IT-компанії і кластер IT Dnipro Community. Влада міста через Департамент освіти систематично і плідно беруть участь в підтримці та розвитку молодих IT-фахівців. З появою IT Dnipro Community взаємодія IT сектора з владою міста перейшли на новий рівень – рівень практичної роботи зі стейкхолдерами IT-освіти.

Висловлюємо особливу подяку О.Л. Хижі за змістовний і актуальний діалог.

Оригінал даного повідомлення:

http://itcluster.dp.ua/news/uchast-v-studentskij-olimpiadi-acm-icpc-dopomagaye-znajti-robotu-v-google-facebook-microsoft/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

1 × три =