Масляна на кафедрі обчислювальної математики та математичної кібернетики

Збірна ФПМ з футболу — переможці в міжфакультетському кубку
04.03.2020
Співробітниці факультету отримали привітання з 8 березня і подяки від ректора
05.03.2020
Показати всі

Масляна на кафедрі обчислювальної математики та математичної кібернетики

Повсякденне  наше життя – це складний сплав викладацької, дослідницької та методичної  роботи, пов’язаних з отриманням нових наукових результатів і удосконалення  навчальних курсів для спеціальностей системний аналіз та прикладна математика. В  цьому процесі поринаємо у світ абстрактних формул, осмислюємо складні методики та труднощі сучасного викладання, долаємо повсякденні рутинні проблеми.

Та прагнення до споконвічних звичаїв народу непереборне !  Воно  є в душі і серці кожного, і саме тому відмічати Масляну на кафедрі стало традицією. До  організації  свята  з радістю долучаються всі, демонструючи неабияку винахідливість. Як наслідок – святковий стіл блискавично заповнений запашними млинцями  різноманітних форм і наповнення та, головне,  унікальних за смаком. Додаткової урочистості надають  напої з духмяних трав, мед та варення. Особливо майстерними в кулінарній  справі були Притоманова Ольга та Годес Юлій.

Свято прийшло !  Говоримо про повсякденні проблеми, про особисте, лунає тепла невимушена розмова, світлі промені наших душ  спрямовані назустріч один одному. При цьому  не забуваємо про історію свята, адже в сиву давнину всі найкращі сподівання люди пов’язували саме з ним та дарами  природи, пробудження якої  символізувала масляна. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.  Пригадали багато приказок : «Кататись, як сир в маслі . . .»,  «Все  йшло, як по маслу .  .  .»,  «Щоб  у житті жоден млинець не був комом . . .».

І, врешті-решт, життя стає кращим. Під час таких свят воно здається яскравим і солодким як свіжеспечений млинець,   печаль і смуток розтоплюються,  мов  масло, і кожен з нас готовий пустити в своє серце квітучу і ніжну весну .  .   .       .

«Люблю весну, та хто її не любить,
Коли життя цвіте, як пишний сад.
І, мов у сні, шепочуть листя губи,
І квіти шлють солодкий аромат.

Весна вдягла у зелень віти в дуба,
уже курличуть в небі журавлі.
Люблю весну, та хто її не любить
на цій чудесній, радісній землі!»      (В.Сосюра)

Віктор Волошко, доцент кафедри обчислювальної математики та математичної кібернетики.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

одиннадцать − семь =