Повсякденне наше життя – це складний сплав викладацької, дослідницької та методичної роботи, пов’язаних з отриманням нових наукових результатів і удосконалення навчальних курсів для спеціальностей системний аналіз та прикладна математика. В цьому процесі поринаємо у світ абстрактних формул, осмислюємо складні методики та труднощі сучасного викладання, долаємо повсякденні рутинні проблеми.
Та прагнення до споконвічних звичаїв народу непереборне ! Воно є в душі і серці кожного, і саме тому відмічати Масляну на кафедрі стало традицією. До організації свята з радістю долучаються всі, демонструючи неабияку винахідливість. Як наслідок – святковий стіл блискавично заповнений запашними млинцями різноманітних форм і наповнення та, головне, унікальних за смаком. Додаткової урочистості надають напої з духмяних трав, мед та варення. Особливо майстерними в кулінарній справі були Притоманова Ольга та Годес Юлій.
Свято прийшло ! Говоримо про повсякденні проблеми, про особисте, лунає тепла невимушена розмова, світлі промені наших душ спрямовані назустріч один одному. При цьому не забуваємо про історію свята, адже в сиву давнину всі найкращі сподівання люди пов’язували саме з ним та дарами природи, пробудження якої символізувала масляна. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець. Пригадали багато приказок : «Кататись, як сир в маслі . . .», «Все йшло, як по маслу . . .», «Щоб у житті жоден млинець не був комом . . .».
І, врешті-решт, життя стає кращим. Під час таких свят воно здається яскравим і солодким як свіжеспечений млинець, печаль і смуток розтоплюються, мов масло, і кожен з нас готовий пустити в своє серце квітучу і ніжну весну . . . .
«Люблю весну, та хто її не любить,
Коли життя цвіте, як пишний сад.
І, мов у сні, шепочуть листя губи,
І квіти шлють солодкий аромат.
Весна вдягла у зелень віти в дуба,
уже курличуть в небі журавлі.
Люблю весну, та хто її не любить
на цій чудесній, радісній землі!» (В.Сосюра)
Віктор Волошко, доцент кафедри обчислювальної математики та математичної кібернетики.