Перемога студентів факультету прикладної математики ДНУ ім. О. Гончара у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування 2018 р

6 вересня відбувся пікнік студентів ДНУ
09.09.2018
До 100-річчя від дня народження Олеся Терентійовича Гончара
16.09.2018
Показати всі

Перемога студентів факультету прикладної математики ДНУ ім. О. Гончара у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування 2018 р

14 та 15 вересня 2018 року на факультеті прикладної математики Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара проходив другий етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування. Олімпіада входить до складу Міжнародної студентської олімпіади з програмування ACM ICPC, а  ІІ етап Олімпіади є одною четвертою Фіналу першості світу.

Цей захід було приурочено до святкування 100- річчя нашої Alma Mater.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 307 від 30 березня 2018 року «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування»  факультет прикладної математики Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара призначено базовим з проведення І та ІІ етапу Олімпіади в 2018-2020 р.р. у Центральному регіоні України.

Для участі у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування команди українських університетів згруповані по п’яти регіонах: Північний, Східний, Центральний, Південний, Південно-західний та Західний. До  Центрального регіону віднесено    Дніпропетровську, Полтавську, Черкаську та Кіровоградську області.

Всього у змаганнях на базі нашого університету взяли участь 90 учасників  та 20 тренерів у складі  31 команди з  24 навчальних закладів з міст Дніпро, Полтава, Кривий Ріг, Кропивницький, Кам’янське, Черкаси. Серед  учасників було  5 команд школярів-ліцеістів.

Заходи Олімпіади тривали 2 дні: 14 вересня відбулося урочисте відкриття, жеребкування та пробний тур, а 15 вересня проведено основний тур Олімпіади та  урочисте нагородження переможців.

Урочисте відкриття Олімпіади на факультеті прикладної математики почалося зі слів привітання декана факультету члена-кореспондента НАН України, професора Олени Михайлівни Кісельової та першого проректора Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара професора Олександра Олексійовича Кочубея. У своїх промовах вони відзначили, що олімпіада проходить напередодні важливої події для нашого університету — святкуванні 100-річного ювілею  від дня заснування, та побажали учасникам удачі у змаганнях. Директор Асоціації IT-Dnipro Community Євген Гостіщев наголосив, що у Олімпійських змаганнях  – головне не перемога, а участь, а у житті найголовніше  – не тріумф, а боротьба.

Для проведення змагань було задіяне комп’ютерні класи факультету прикладної математики ДНУ та Ліцею інформаційних технологій при ДНУ ім. Олеся Гончара.

Початку Олімпіади передувало жеребкування, так як усі учасники мали бути в рівних умовах. Самі інтелектуальні змагання тривали п’ять годин. За правилами Олімпіади кожній  команді з трьох студентів надавався один  комп’ютер.  Для розв’язання задач використовувались мови програмування: С, С++, Java, Pascal, Python. Користування допоміжними джерелами інформації, словниками та електронними пристроями було заборонено.

А перевірка розв’язків здійснювалась автоматично, через Інтернет, з використанням он-лайн системи проведення олімпіад ejudge.

За результатами Олімпіади найвищу сходинку посіла команда нашого університету DNU_Ducks. Це студенти факультету прикладної математики — Євгенія Крищик (спеціальність Системний аналіз), Володимир Шаравара (спеціальність Системний аналіз) та Андрій Селиванов (спеціальність Інженерія програмного забезпечення) і тренер Олександр Хижа. Вони стали абсолютними чемпіонами Дніпропетровської області та Центрального регіону України.

Ще три команди Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара – DNU_47th_Bit (у складі студентів спеціальності Інженерія програмного забезпечення Бондаря Владислава Олеговича, Сівера Данила Сергійовича, Тищенко Даниїла Володимировича),  DNU_Dodger (у складі студентів спеціальності Статистика Підволоцької Віолетти Юріївни, Ковальчука Олександра Сергійовича, Рачко Дениса Олексійовича)  та DNU_Quantum – відповідно посіли друге і треті місця в нашій області, а також друге, шосте та сьоме місця в Центральному регіоні України.

Тренером усіх команд Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара є доцент кафедри комп’ютерних технологій  факультету прикладної математики Хижа Олександр Леонідович.

Таким чином, у Фінал України, що відбудеться у жовтні 2018 року, пройшли наступні команди Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара —  DNU_Ducks , DNU_47th_Bit  та DNU_Dodger.

Церемонія нагородження розпочалася зі школярів, які хоч і є позаконкурсними учасниками студентської олімпіади, але вже створюють неабияку конкуренцію студентам. Смачними тортами учнів нагородила компанія DataArt.

А на студентів-переможців та тренерів чекали дорослі подарунки від IT-Dnipro Community. Їх урочисто вручили директор асоціації Євген Гостіщев та інші члени об’єднання – представники компаній Ruby Garage, AMC Bridge, SiteCore, DataArt, SoftServe, ISD.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

тринадцать + 20 =