На факультеті прикладної математики працює багато творчих і самовідданих своїй роботі людей. Тому бажання створювати те, що стане в пригоді тим, хто пізніше прийде навчатися і працювати в Дніпровському національному університеті, — природнє. Ось чому ідея створити Музей історії комп’ютерної техніки та програмування, що народилась на нашому факультеті, знайшла своє втілення. Декілька років праці. Ремонт, нові меблі, збір експонатів. І ось! 26 квітня 2018 року! Відвідування Музею «представницькою делегацією» перед офіційним відкриттям. На чолі відвідувачів – декан факультету прикладної математики, чл.-кор. НАН України, д-р фіз.-мат. наук, проф. Кісельова О.М., завідувачі кафедрами д-р техн. наук, проф. Байбуз О.Г., д-р фіз.-мат. наук, проф. Гук Н.А., канд. фіз.-мат. наук, доц. Турчина В.А., члени вченої ради факультету, представники студентства.
В музеї — до пів сотні експонатів. Від логарифмічної лінійки до сучасних комп’ютерів. Дійсно, нові експонати не будуть на заваді. Є вільне місце. Кожен з експонатів відображає дух інформаційних технологій свого часу. Першу екскурсію проводить старший викладач кафедри математичного забезпечення електронних обчислювальних машин Єфимов В.М.
Висновок – Музей історії комп’ютерної техніки та програмування готовий до відкриття з нагоди 100-річчя Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Всі побажання та зауваження команда кафедри математичного забезпечення електронних обчислювальних машин на базі якої і створено Музей історії комп’ютерної техніки та програмування, під керівництвом проф. Байбуза О.Г., встигне доробити.
Завдяки ініціативності і наполегливій праці декана факультету Кісельової О.М. стало можливим проглянути цікаву історію ІТ- індустрії як студентам нашого факультету, абітурієнтам, так і усім бажаючим завітавши на факультет прикладної математики до Музею історії комп’ютерної техніки.
Дійсно, є значно «крутіші» музеї у світі, наприклад Computer History Museum у Каліфорнії США. Але наш ще майже тільки народився і у нього все попереду.